Podłogi korkowe

Podłogi korkowe to połączenie niepowtarzalnego wzornictwa z trwałością. Podłogi z korka są dość uniwersalne aranżacyjnie – pasują zarówno do stylu nowoczesnego, jak i klasycznego. Niejednokrotnie podłogi korkowe sprawdzają się lepiej niż najtwardsze podłogi drewniane. Dzięki swojej budowie podłogi korkowe są elastyczne i odporne na duży nacisk. Z pewnością przyniosą ulgę osobom cierpiącym na bóle kręgosłupa. Komórki korka wypełnione są powietrzem i po ustaniu nacisku rozprężają się do pierwotnej postaci - dzięki czemu na powierzchni nie powstają wgłębienia i załamania.
Podłogi korkowe to doskonały izolator akustyczny. Znakomicie wyciszają i stanowią barierę przed hałasem, który dobiega z innych kondygnacji. Są również wyjątkowo ciepłe, stąpa się po nich z przyjemnością nawet w chłodne dni, a w dodatku pozwalają oszczędzać na kosztach ogrzewania salonu. Na podłogach korkowych nie zbiera się kurz. Oprócz tego mają właściwości antybakteryjne, są zatem jak najbardziej wskazane podczas wykańczania salonu alergików. Szczególnie korek poleca się na podłogę w sypialni i pokoju dziecka.

podłoga korkowa

Parkiet korkowy

Parkiety korkowe to połączenie niepowtarzalnego wzornictwa z trwałością. Niejednokrotnie parkiety korkowe /tak nazywa się rodzaj korka przyklejany bezpośrednio do podłoża/ sprawdzają się lepiej niż najtwardsze podłogi drewniane. Dzięki swojej budowie parkiety korkowe są elastyczne i odporne na duży nacisk. Komórki korka wypełnione są powietrzem i po ustaniu nacisku rozprężają się do pierwotnej postaci - dzięki czemu na powierzchni nie powstają wgłębienia i załamania. Podłogi korkowe to doskonały izolator akustyczny. Znakomicie wyciszają i stanowią barierę przed hałasem, który dobiega z innych kondygnacji. Są również wyjątkowo ciepłe, stąpa się po nich z przyjemnością nawet w chłodne dni.

Panele korkowe

Korkowe panele podłogowe to zupełnie inny produkt niż te spotykane na naszym rynku od kilkunastu lat. Zwykłe panele podłogowe to rodzaj sprasowanej tektury grubości 6-7 mm z pomalowaną i utwardzoną powierzchnią. Panel z korka naturalnego ma grubość 11 mm i wymiary około 30x120 cm. Składają się z wodoodpornej płyty HDF na której jest zatrzask Corklock oraz warstwy korka aglomerowanego powyżej płyty HDF. Poniżej płyty HDF jest wartwa podkładu korkowego. Jego funkcją jest redukowanie dźwieków uderzeniowych oraz dodatkowa izolacja termiczna i akustyczna. Dzięki temu podkładowi podczas układania podłogi korkowej można zrezygnować z użycia podkładów. Pozostaje koniecznośc uzycia folii grubości 0,2 mm klejonej na zakładkę.

Hydrocork

Hydrocork to wielowarstwowa podłoga z wierzchnią warstwą z winylu i rdzeniem z kompozytu korkowego. Winyl zapewnia podłodze trwałość potwierdzoną wieloletnią gwarancją producenta - dla pomieszczeń mieszkalnych obowiązuje „Ograniczona wieczysta gwarancja", w przypadku pomieszczeń komercyjnych okres gwarancyjny wynosi 15 lat. Z kolei naturalny korek oznacza ciepło i praktycznie brak odgłosu stawianych kroków. Oba materiały, winyl i korek, dają podłodze elastyczność i sprężystość, co przekłada się na wysoki komfort użytkowania. Podłoga jest w pełni wodoodporna, jeden wzór można ułożyć we wszystkich pomieszczeniach, łącznie z łazienkami. Kolekcja obejmuje 20 atrakcyjnych wzorów.