Parkiety korkowe

Podłogi korkowe to połączenie niepowtarzalnego wzornictwa z trwałością. Niejednokrotnie parkiety korkowe /tak nazywa się rodzaj korka przyklejany bezpośrednio do podłoża/ sprawdzają się lepiej niż najtwardsze podłogi drewniane. Dzięki swojej budowie parkiety korkowe są elastyczne i odporne na duży nacisk. Komórki korka wypełnione są powietrzem i po ustaniu nacisku rozprężają się do pierwotnej postaci - dzięki czemu na powierzchni nie powstają wgłębienia i załamania. Podłogi korkowe to doskonały izolator akustyczny. Znakomicie wyciszają i stanowią barierę przed hałasem, który dobiega z innych kondygnacji. Są również wyjątkowo ciepłe, stąpa się po nich z przyjemnością nawet w chłodne dni.

AMORIM WISE CORK PURE


Cork Pure to tradycyjna korkowa podłoga wykonana z płytek grubości 4mm, klejonych bezpośrednio do podłoża. Płytka parkietu korkowego ma wymiary szerkość 30 cm i długość 60 cm. Płytki mają lekko sfazowane krawędzie. Po ułożeniu powstaje "efekt glazury".
Korek izoluje termicznie i akustycznie, amortyzuje uderzenia, jest elastyczny, poddaje się naciskowi, ale wraca do poprzedniej formy po jego ustaniu, jest antystatyczny, odporny na działanie wilgoci. Ma więc same zalety, a tu dodatkowo w atrakcyjnej palecie kolorystycznej. Na zakończenie instalacji nakłada się jedną warstwę lakieru poliuretanowego W-2000, dzięki temu Cork Pure można montować także w łazienkach.

Montaż płytek korkowych klejonych do podłoża - Film instruktażowy